Braziliyaning «Vasko da Gama» klubida markaziy himoyachi sifatida o‘ynayotgan Joau Viktor yaqinda Moskva shahridagi CSKA jamoasiga o‘tishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbolchining agenti Pedro Moraes «Evro-Futbol.Ru» nashriga bergan eksklyuziv intervyusida ma’lum qildi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, hujjatlar bilan bog‘liq hech qanday muammo yo‘q va xavotirga o‘rin yo‘q.
Juda yaqin kunlarda Joau Viktor CSKA jamoasining forma kiyishini boshlaydi. 2024 yil yanvar oyida «Vasko da Gama» klubi 27 yoshli futbolchini sakkiz million yevroga sotib olgan.
U jamoa safida barcha musobaqalarda jami 75 o‘yin o‘tkazib, uchta gol urgan va uchta golga uzatma bergan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati besh million yevroni tashkil etadi.

Joau Viktor в ближайшие дни наденет форму ЦСКА
Жоау Виктор, играющий в бразильском клубе «Васко да Гама» на позиции центрального защитника, скоро ожидается в московском ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил агент футболиста Педро Мораес в эксклюзивном интервью изданию «Евро-Футбол.Ru». По словам агента, с документами нет никаких проблем, и поводов для беспокойства нет.
Очень скоро Жоау Виктор начнёт выступать в форме ЦСКА. В январе 2024 года клуб «Васко да Гама» приобрёл 27-летнего футболиста за восемь миллионов евро.
Он провёл за команду 75 матчей во всех турнирах, забил три гола и отдал три голевые передачи. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет пять миллионов евро.