Alonso: Vinisius va Mbappe himoyaga qaytishi kerak
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso hujumchilar Vinisius Junior va Kilian Mbappe maydondagi roli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alonso ta’kidlashicha, hujumchilar jamoa himoyaga qaytganda orqada qolmasligi muhimdir. Himoya chizig‘i esa hujumchilarni hujum paytida qo‘llab-quvvatlashi kerak.
Murabbiyning aytishicha, jamoa bir butun sifatida harakat qilishi lozim. Bu esa barcha chiziqlarning samaradorligini oshirishga yordam beradi.
Ertaga, 19-avgust kuni "Real" o‘z maydonida "Osasuna" jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yin Ispaniya La Ligasi birinchi turiga to‘g‘ri keladi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. LiveResult portali ushbu uchrashuvning matnli jonli translyatsiyasini taqdim etadi.

Алонсо: Винисиус и Мбаппе должны возвращаться в защиту
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо высказался о роли нападающих Винисиуса Жуниора и Килиана Мбаппе на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Алонсо подчеркнул, что важно, чтобы нападающие не оставались позади, когда команда возвращается в оборону. Линия защиты, в свою очередь, должна поддерживать нападающих во время атаки.
По словам тренера, команда должна действовать как единое целое. Это поможет повысить эффективность всех линий.
Завтра, 19 августа, «Реал» примет на своем поле команду «Осасуна». Этот матч станет первым туром испанской Ла Лиги.
Игра начнется в 22:00 по московскому времени. Портал LiveResult предоставит текстовую онлайн-трансляцию этой встречи.