Yussuf Fofana Saudiya Arabistoni klubiga o‘tishi mumkin
Italiya manbalari Saudiya Arabistonining "Al-Ahli" klubi Italiya "Milan" jamoasining yarim himoyachisi Yussuf Fofanaga qiziqish bildirayotgani haqida xabar bermoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Arab klubi Frank Kessining o‘rnini bosuvchi futbolchini izlamoqda. Qiziq tomoni shundaki, Kessi ham ilgari "Milan" safida o‘ynagan.
Klub mutaxassislari fikricha, Fofana bu talabga javob beradigan futbolchi hisoblanadi. Biroq hozircha "Milan" jamoasi ushbu taklifga rasmiy javob bermagan, deb xabar beradi pianetamilan.it sayti.
Yangi Italiya Seriya A chempionati ushbu haftada boshlanadi. "Milan" birinchi turda yuqori ligaga qaytgan "Kremoneze" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Futbol ixlosmandlari uchun yangi mavsum qiziqarli va raqobatbardosh kechishi kutilmoqda.

Юссуф Фофана может перейти в клуб Саудовской Аравии
Итальянские источники сообщают, что клуб Саудовской Аравии "Аль-Ахли" проявляет интерес к полузащитнику итальянского "Милана" Юссуфу Фофане. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Арабский клуб ищет футболиста, который заменит Франка Кесси. Интересно, что Кесси также ранее играл за "Милан".
По мнению специалистов клуба, Фофана является футболистом, отвечающим этим требованиям. Однако пока команда "Милан" не дала официального ответа на это предложение, сообщает сайт pianetamilan.it.
Новый чемпионат Италии Серии А начнется на этой неделе. "Милан" в первом туре выйдет на поле против команды "Кремонезе", вернувшейся в высшую лигу.
Этот матч состоится в субботу. Ожидается, что новый сезон будет интересным и конкурентным для футбольных болельщиков.