Spartak Karlos Kuestani transfer qildi
Kolumbiyalik markaziy himoyachi Karlos Kuesta faoliyatini Moskva «Spartak» klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Haluk Yurekli ma’lum qildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, ikki klub futbolchining transferi bo‘yicha to‘liq kelishib olgan.
Jurnalist Kuestani «Spartak»ga o‘tishi bilan tabrikladi. Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, «qizil-oq» jamoasi «Galatasaroy»ga Kuesta uchun oltib yarim million yevro taklif qilgan.
Hozirgi mavsumda futbolchi maydonga biror marta ham tushmagan. 23 avgust kuni «Spartak» Rossiya chempionatining oltinchi turida Kazanning «Rubin» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 14:00da boshlanadi. Bu o‘yinda jamoalar o‘zaro kuch sinovidan o‘tadi va muxlislar uchun qiziqarli bahs bo‘lishi kutilmoqda.

Спартак приобрёл Карлоса Куэстани
Колумбийский центральный защитник Карлос Куэста продолжит свою карьеру в московском клубе «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Халук Юрекли. По данным, два клуба полностью согласовали трансфер футболиста.
Журналист поздравил Куэсту с переходом в «Спартак». Ранее стало известно, что «красно-белые» предложили «Галатасараю» за Куэсту шесть с половиной миллионов евро.
В текущем сезоне футболист ни разу не выходил на поле. 23 августа «Спартак» проведёт матч шестого тура чемпионата России против казанского «Рубина».
Встреча начнётся в 14:00 по московскому времени. В этой игре команды проверят свои силы, и ожидается интересный поединок для болельщиков.