Aleksandr Isak Liverpulga katta summa evaziga o‘tadi
Hujumchi Aleksandr Isak "Nyukasl" klubidan "Liverpul" jamoasiga o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda jurnalist Yan Oge Fyortoftning ma’lumot berishicha, klublar allaqachon kelishuvga erishgan. Transfer summasi 130 million funt sterlingni tashkil etadi, bu esa evroga aylantirilganda taxminan 150,24 millionga teng.
Jurnalistning ta’kidlashicha, 25 yoshli Isakning "Liverpul"ga o‘tishi haqida e’lon yaqin orada, "Nyukasl"ning shanba kuni "Lids"ga qarshi o‘yinidan keyin beriladi. Aleksandr Isak "Nyukasl" safida jami 109 o‘yinda maydonga tushib, 62 ta gol urgan va 11 ta golga uzatma bergan.
Hozirgi mavsumda esa u maydonga tushmadi, chunki klubni almashtirish istagi tufayli jamoadan vaqtincha chetlatilgan. Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqichni boshlab beradi va "Liverpul" jamoasining hujum chizig‘ini kuchaytirishi kutilmoqda.

Александр Исак переходит в Ливерпуль за крупную сумму
Нападающий Александр Исаак переходит из клуба «Ньюкасл» в команду «Ливерпуль». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В социальных сетях журналист Ян Оге Фьортофт сообщил, что клубы уже достигли соглашения. Сумма трансфера составит 130 миллионов фунтов стерлингов, что при конвертации в евро примерно равно 150,24 миллионам.
По словам журналиста, объявление о переходе 25-летнего Исаака в «Ливерпуль» будет сделано в ближайшее время, после матча «Ньюкасла» против «Лидса» в субботу. Александр Исаак провел за «Ньюкасл» в общей сложности 109 матчей, забил 62 гола и отдал 11 результативных передач.
В текущем сезоне он не выходил на поле, так как был временно отстранен от команды из-за желания сменить клуб. Этот трансфер откроет новую главу в карьере футболиста и ожидается, что усилит атакующую линию команды «Ливерпуль».