Spartakning chempionlik imkoniyati shubha ostida
Sobiq «Spartak» klubi egasi Andrey Chervichenko Rossiya chempionatining joriy mavsumidagi «qizil-oq» jamoasining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, mavsum yakunida «Spartak»ning chempionlikni qo‘lga kiritishi katta shubha ostida. Jamoaning yetakchidan yetti ochko orqada qolishi katta farq hisoblanadi va oxirgi ikki g‘alaba bu vaziyatni o‘zgartirishga qodir emas.
Mutaxassis ta’kidlashicha, so‘nggi paytlarda bosh murabbiy Deyan Stankovich biroz tinchroq harakat qilmoqda, biroq bu vaqtinchalik holat bo‘lib, keyingi muvaffaqiyatsizlik oldidan yuzaga kelgan dam olishdir. Chempionatning oltita turidan so‘ng, «Spartak» sakkizinchi o‘rinda bormoqda va jami sakkiz ochko to‘plagan.
Jamoaning hozirgi holati va natijalari uning yuqori pog‘onalarga ko‘tarilishida qiyinchiliklar borligini ko‘rsatmoqda. Shunday ekan, «Spartak»ning mavsum oxirida kuchli raqobatchilar qatorida joy olishiga ishonch kamroq.

Возможность Спартака стать чемпионом под сомнением
Бывший владелец клуба «Спартак» Андрей Червиченко высказался о возможностях команды «красно-белых» в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в конце сезона завоевание чемпионства «Спартаком» вызывает большие сомнения. Отставание команды от лидера на семь очков — значительная разница, и последние две победы не способны изменить эту ситуацию.
Эксперт отметил, что в последнее время главный тренер Деян Станкович действует немного спокойнее, однако это временное явление, возникшее перед очередным неудачным этапом. После шести туров чемпионата «Спартак» занимает восьмое место, набрав всего восемь очков.
Текущее состояние и результаты команды показывают, что ей будет сложно подняться на высокие позиции. Таким образом, вера в то, что «Спартак» займет место среди сильных соперников к концу сезона, невелика.