Cherdantsev: Karpinga kuch va shijoat yetishmayapti
Rossiya futbol sharhlovchisi Georgiy Cherdantsev poytaxtning "Dinamo" jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpinida yetishmayotgan jihatlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Karpinga jamoani oldinga siljitadigan kuch va shijoat yetishmayapti. Bu holat tabiiy, chunki u olti-yetti yil davomida asosan jamoani omon qolish vazifasini bajarishga harakat qilgan.
Shuningdek, "Rostov" jamoasi hech qachon chempionatda quyi o‘rinlarga tushib qolmagan. Rossiya terma jamoasi murabbiyi bu yozda uzoq vaqt xizmat qilgan "Rostov"dan keyin "Dinamo" boshqaruviga kelgan.
Hozirgi vaqtda "Dinamo" Rossiya chempionatining turnir jadvalida yettinchi o‘rinda turibdi va sakkiz ochkoga ega. Jamoaning natijalari va murabbiyning ish uslubi haqida mutaxassislarning fikrlari davom etmoqda.

Черданцев: Карпину не хватает силы и энтузиазма
Российский футбольный комментатор Георгий Черданцев высказался о недостатках главного тренера столичной команды "Динамо" Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Карпину не хватает сил и энтузиазма, чтобы продвигать команду вперед. Это естественно, так как в течение шести-семи лет он в основном старался выполнить задачу сохранить команду в высшем дивизионе.
Кроме того, команда "Ростов" никогда не опускалась в нижние строчки чемпионата. Тренер сборной России после долгой работы в "Ростове" этим летом перешел к руководству "Динамо".
В настоящее время "Динамо" занимает седьмое место в турнирной таблице чемпионата России и имеет восемь очков. Мнения специалистов о результатах команды и стиле работы тренера продолжают обсуждаться.