Cherdantsev: Rubin Spartakdan o‘yinda mag‘lub bo‘ldi
Futbol sharhlovchisi Georgiy Cherdantsev Rossiya chempionatining oltinchi turida “Spartak” jamoasining “Rubin” ustidan qozonilgan ishonchli g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Spartak” jamoasi haqiqatdan ham o‘yinda ustun kelganini ta’kidladi. Cherdantsevning so‘zlariga ko‘ra, “Rubin” jamoasining o‘yinda mag‘lub bo‘lishi kutilmagan holat bo‘lgan, chunki mavsum boshida Qozon klubi yaxshi o‘yin ko‘rsatgan edi.
Ushbu uchrashuvda “Spartak” mehmon sifatida 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Shundan so‘ng, “qizil-oq” jamoasi Rossiya Kubogi doirasida “Pari NN” jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi.
Bugun, 30 avgust kuni, Stankovich boshchiligidagi “Spartak” jamoasi “Sochi” jamoasini qabul qiladi. Rossiya Premer Ligasining yettinchi turi uchrashuvi Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi.
Bu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun muhim voqea bo‘lib, jamoalarning mavsumdagi natijalariga ta’sir ko‘rsatadi.

Черданцев: Рубин проиграл Спартаку в матче
Футбольный комментатор Георгий Черданцев высказался о уверенной победе команды «Спартак» над «Рубином» в шестом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что команда «Спартак» действительно доминировала в матче. По словам Черданцева, поражение «Рубина» в игре стало неожиданностью, так как в начале сезона казанский клуб показывал хорошую игру.
В этом матче «Спартак» одержал победу в гостях со счётом 2:0. После этого команда «красно-белых» в рамках Кубка России разгромила «Пари НН» со счётом 4:0.
Сегодня, 30 августа, команда «Спартак» под руководством Станковича примет «Сочи». Матч седьмого тура Российской Премьер-Лиги начнётся в 18:30 по московскому времени.
Эта игра является важным событием для футбольных болельщиков и повлияет на результаты команд в сезоне.