Joao Pedro Fulhem o‘yini hakam qarorini sharhladi
«Chelsi» jamoasining hujumchisi Joao Pedro Angliya Premer-ligasining uchinchi turida «Fulhem» jamoasini 2:0 hisobida mag‘lub etgandan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv boshida jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatmagan bo‘lsa-da, gol urib, tanaffusda taktikasini o‘zgartirishga muvaffaq bo‘lganini ta’kidladi. Joao Pedro hakam tomonidan bekor qilingan «Fulhem» goliga izoh berar ekan, hakam qarorini hurmat qilishini va bu holat jamoa uchun foydali bo‘lganini aytdi.
Shuningdek, penalti to‘g‘risidagi vaziyatga ham to‘xtalib, uning qo‘li tanasiga yaqin bo‘lganini, hakamning qarorini kutganini va penalti «Chelsi» foydasiga belgilanganini ma’lum qildi. Uchrashuvda hisob 1:0 bo‘lgan paytda hakam qo‘l bilan o‘ynash uchun penalti belgiladi.
Shu bilan birga, biroz oldin to‘p Joao Pedro qo‘liga tegishi qayd etilgan. Bu holatlar o‘yinning muhim burilish nuqtalaridan biri sifatida e’tirof etildi.
Joao Pedro o‘z jamoasi uchun muhim g‘alaba qozonilganini ta’kidladi va kelgusi o‘yinlarda ham shunday muvaffaqiyatlar tiladi.

Жоао Педро прокомментировал решение судьи в матче Фулхэма
Нападающий команды «Челси» Жоао Педро поделился своими мыслями после победы над командой «Фулхэм» со счётом 2:0 в третьем туре Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что хотя команда в начале матча играла не очень хорошо, им удалось забить гол и изменить тактику в перерыве. Комментируя отменённый судьёй гол «Фулхэма», Жоао Педро заявил, что уважает решение арбитра и считает, что эта ситуация была полезна для команды.
Также он остановился на ситуации с пенальти, отметив, что его рука была близко к телу, он ждал решения судьи, и пенальти был назначен в пользу «Челси». Во время матча при счёте 1:0 судья назначил пенальти за игру рукой.
При этом ранее было зафиксировано касание мяча рукой Жоао Педро. Эти моменты были признаны одними из ключевых поворотных точек игры.
Жоао Педро подчеркнул, что команда одержала важную победу и пожелал таких же успехов в будущих матчах.