Tsimikas Rimga yetib bordi, Roma bilan kelishuv
Liverpool jamoasining qanot himoyachisi Kostas Tsimikas Rimga yetib bordi va u yerda Roma klubiga o‘tish bo‘yicha kelishuvni yakunlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Football Italia xabar berdi. Manba Tsimikas aeroportda tasvirga olingan videoni taqdim etdi, bu esa ma’lumotni tasdiqlaydi.
Yaqin kunlarda 29 yoshli himoyachi tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Agar hech qanday muammo yuzaga kelmasa, grek futbolchisi ushbu mavsumni ijarada Roma jamoasida o‘tkazadi.
Tsimikas 2020 yildan beri Liverpool safida o‘ynaydi. Joriy mavsumda u maydonga tushmadi.
Uning merseysaydliklar bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan. Transfermarkt mutaxassislari Tsimikasning qiymatini 18 million yevro deb baholamoqda.

Цимикас прибыл в Рим, соглашение с Ромой
Левый защитник «Ливерпуля» Костас Цимикас прибыл в Рим, где завершит соглашение о переходе в клуб «Рома». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает Football Italia. Источник предоставил видео, на котором Цимикас запечатлён в аэропорту, что подтверждает информацию.
В ближайшие дни 29-летний защитник пройдет медицинское обследование. Если не возникнет никаких проблем, греческий футболист проведёт этот сезон в аренде в «Роме».
Цимикас играет за «Ливерпуль» с 2020 года. В текущем сезоне он не выходил на поле.
Действующий контракт игрока с мерсисайдцами рассчитан до 2027 года. Эксперты Transfermarkt оценивают стоимость Цимикаса в 18 миллионов евро.