Markinyos sentyabrda Spartakga qaytadi
Hujumchi yarim himoyachi Markinyos shanba kuni bo‘lib o‘tadigan Premyer-liga doirasidagi «Spartak» va «Sochi» o‘rtasidagi o‘yinni o‘tkazib yuboradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi sog‘lig‘i bilan bog‘liq muammolar sababli jamoasiga yordam bera olmaydi, u jarohatidan so‘ng tiklanmoqda. Tarmoq nashri «Evro-Futbol.Ru» ma’lumotiga ko‘ra, 25 yoshli Markinyos sentyabr oyida milliy terma jamoalar o‘yinlari uchun beriladigan tanaffus vaqtida «Spartak» jamoasining umumiy guruhiga qaytadi.
Hozirgacha u «Spartak» safida 42 ta o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urgan va 13 ta samarali uzatma qilgan. Rossiya chempionati doirasidagi «Spartak» va «Sochi» o‘rtasidagi o‘yinni matnli translyatsiya shaklida LiveResult portali orqali kuzatish mumkin.
Bu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalar o‘zaro kuch sinashadi. Markinyosning yo‘qligi «Spartak» uchun muhim sinov bo‘ladi, ammo jamoa o‘z maqsadlariga erishish uchun bor imkoniyatini ishga soladi.

Маркиньос вернется в Спартак в сентябре
Нападающий полузащитник Маркиньос пропустит матч между «Спартаком» и «Сочи», который состоится в субботу в рамках Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист не сможет помочь своей команде из-за проблем со здоровьем, он восстанавливается после травмы. По информации сетевого издания «Евро-Футбол.Ру», 25-летний Маркиньос вернется в общий состав «Спартака» во время перерыва, связанного с играми национальных сборных, в сентябре.
До сих пор он провел за «Спартак» 42 матча, забил 4 гола и отдал 13 результативных передач. Матч «Спартак» — «Сочи» в рамках чемпионата России можно будет наблюдать в текстовой трансляции на портале LiveResult.
Эта игра вызывает большой интерес у болельщиков, и команды будут бороться за превосходство. Отсутствие Маркиньоса станет важным испытанием для «Спартака», но команда приложит все усилия для достижения своих целей.