Kassiyerra Zenitning ketma-ket g‘alabasini ta’kidladi
Zenit jamoasining hujumchisi Mateo Kassiyerra Rossiya Premyer Ligasi 7-tur doirasidagi Pari NN jamoasi bilan o‘yindan keyingi taassurotlarini baham ko‘rdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sankt-Peterburg klubi raqibini 2:0 hisobida mag‘lub etdi va kolumbiyalik futbolchi ikkinchi golni urdi. Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, ushbu g‘alaba jamoa uchun katta ahamiyatga ega, chunki u ishonch va ruhiy holatni mustahkamlashga yordam beradi.
Zenit uchun bu barcha musobaqalarda ketma-ket uchinchi g‘alaba bo‘ldi. Avvalroq Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Rossiya Kubogida Orenburgni 5:3 hisobida mag‘lub etgan va chempionatda Mahachkala Dinamosini 4:0 hisobida yenggandi.
Klub matbuot xizmati futbolchining so‘zlarini yetkazib, bugungi g‘alabaning juda muhim ekanligini ta’kidladi. Ular orqasida kichik bo‘lsa-da, ketma-ket g‘alabalar seriyasi borligini qayd etdilar.

Кассир отметила серию побед Зенита
Нападающий команды Зенит Матео Кассьерра поделился впечатлениями после матча 7-го тура Российской Премьер-Лиги с командой Пари НН. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб из Санкт-Петербурга одержал победу над соперником со счётом 2:0, а колумбийский футболист забил второй гол. По словам игрока, эта победа имеет большое значение для команды, так как помогает укрепить уверенность и моральное состояние.
Для Зенита это была третья подряд победа во всех турнирах. Ранее команда под руководством Сергея Семака обыграла Оренбург в Кубке России со счётом 5:3 и в чемпионате выиграла у Динамо Махачкала со счётом 4:0.
Пресс-служба клуба передала слова футболиста, подчеркнув, что сегодняшняя победа очень важна. Они отметили, что за ними стоит пусть и небольшая, но серия подряд побед.