Zavarzin: Spartak g‘alabasi haqqoniy va munosib
Toshkentning “Spartak” jamoasi sobiq bosh direktori Yuri Zavarzin “Sochi” jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining yettinchi turidagi ushbu bahs 2:1 hisobida Dejan Stankovich boshchiligidagi “Spartak” jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi. Zavarzin penaltini tayinlashga qarshi yoki qo‘shilmaslik mumkinligini aytdi, ammo voqea shunday bo‘lganini tan oldi.
U “Spartak” jamoasi uch ochkoga loyiq deb hisoblaydi, chunki o‘yin davomida jamoa a’zolari kuchli kurash olib borib, barcha imkoniyatlarini ishga solishdi. Ushbu g‘alabadan so‘ng “Spartak” 11 ochko bilan turnir jadvalida oltinchi o‘rinni egallamoqda.
“Sochi” esa faqat bitta ochko bilan turnir jadvalining oxirgi, o‘n oltinchi pog‘onasida turibdi. Jamoalar mavsum davomida o‘z o‘yinlarini yaxshilashga intilishmoqda.

Заварзин: Победа Спартака справедлива и заслужена
Бывший генеральный директор ташкентского «Спартака» Юрий Заварзин высказался после матча с командой «Сочи». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Матч седьмого тура чемпионата России завершился победой «Спартака» под руководством Деяна Станковича со счётом 2:1. Заварзин отметил, что можно как согласиться, так и не согласиться с назначением пенальти, но факт остаётся фактом.
Он считает, что «Спартак» заслужил три очка, так как игроки команды вели упорную борьбу и использовали все свои возможности в ходе игры. После этой победы «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице с 11 очками.
«Сочи» же с одним очком находится на последнем, шестнадцатом месте турнирной таблицы. Команды стремятся улучшить свою игру в течение сезона.