Hadson-Odoi Nottingem Forest bilan shartnoma imzoladi
Angliya «Nottingem Forest» klubining yarim himoyachisi Kallum Hadson-Odoi jamoa bilan yangi shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. 24 yoshli futbolchining bozor qiymati 25 million yevroga teng bo‘lib, u 2028 yilgacha amalda bo‘ladigan kelishuvga erishdi.
Hadson-Odoi 2024/25 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra jamoaning Yevrokuboklarga yo‘l olishida muhim rol o‘ynadi. U Angliya Premyer Ligasi chempionatida 31 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi.
Bu uning Premyer Ligada bir mavsumda eng ko‘p o‘yin o‘tkazishi hisoblanadi. Har ikkala qanotda faoliyat yuritgan futbolchi mavsum davomida bir qancha muhim vaziyatlar yaratdi.
Xususan, u «Manchester Siti» va «Liverpul»ga qarshi o‘yinlarda muhim gollarni kiritdi. Hadson-Odoining uy stadionida amalga oshirgan aniq zarbasi jamoaga 55 yil ichida birinchi marta «Enfild» stadionida g‘alaba qozonishga yordam berdi.
Bu natija «Nottingem Forest» uchun katta yutuq bo‘ldi va futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasini yana bir bor tasdiqladi.

Hadson-Odoi подписал контракт с Ноттингем Форест
Полузащитник английского клуба «Ноттингем Форест» Каллум Хадсон-Одои подписал новый контракт с командой. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил официальный сайт клуба. Рыночная стоимость 24-летнего футболиста составляет 25 миллионов евро, и он достиг соглашения, действующего до 2028 года.
Хадсон-Одои сыграл важную роль в выходе команды в еврокубки по итогам сезона 2024/25. В чемпионате Английской Премьер-лиги он провёл 31 матч, забил 5 голов и отдал 3 результативные передачи.
Это его рекорд по количеству проведённых матчей за один сезон в Премьер-лиге. Футболист, выступающий на обоих флангах, создал за сезон несколько важных моментов.
В частности, он забил важные голы в матчах против «Манчестер Сити» и «Ливерпуля». Точный удар Хадсон-Одои на домашнем стадионе помог команде впервые за 55 лет одержать победу на стадионе «Энфилд».
Этот результат стал большим достижением для «Ноттингем Форест» и ещё раз подтвердил вклад футболиста в команду.