Galatasaroy va Fenerbaxche Ederson uchun kurashmoqda
Manchester Siti jamoasining darvozaboni Ederson hali ham transfer oynasi yopilishidan oldin klubni tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi uzoq vaqtdan beri Galatasaroy klubiga o‘tishi kutilmoqda, biroq Turkiyaning yirik klubi va Manchester Siti o‘rtasida kelishuvga erishilmayapti. Yaqinda 32 yoshli futbolchi uchun Fenerbaxche ham kurashga qo‘shildi.
Jurnalist Ekrem Konur ma’lumotlariga ko‘ra, Galatasaroy Ederson uchun raqib klubga nisbatan yaxshilangan yangi taklif tayyorlamoqda. Manba ta’kidicha, Ederson uchun Fenerbaxchega o‘tish varianti ham jozibador bo‘lishi mumkin, garchi u boshqa Istanbul klubiga og‘zaki kelishuvga erishgan bo‘lsa ham.
Bu holat futbolchining kelajagi borasida qaror qabul qilishda muhim ahamiyatga ega. Transfer oynasi yopilishidan oldin Edersonning qaysi klubga o‘tishi aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Галатасарай и Фенербахче борются за Эдерсона
Вратарь команды Манчестер Сити Эдерсон все еще может покинуть клуб до закрытия трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ожидается, что бразильский футболист перейдет в клуб Галатасарай уже давно, однако крупные клубы Турции и Манчестер Сити пока не достигли соглашения. Недавно в борьбу за 32-летнего игрока включился также Фенербахче.
По данным журналиста Экрема Конура, Галатасарай готовит улучшенное новое предложение за Эдерсона по сравнению с конкурентом. Источник отмечает, что вариант перехода Эдерсона в Фенербахче также может быть привлекательным, хотя он уже достиг устной договоренности с другим клубом из Стамбула.
Эта ситуация имеет важное значение для принятия решения о будущем футболиста. Ожидается, что до закрытия трансферного окна станет известно, в какой клуб перейдет Эдерсон.