Arda Gyuler «Real» va «Mallorka» o‘yinida eng yaxshi futbolchi
Madridning "Real" jamoasi La Liga musobaqasining uchinchi turida "Mallorka" jamoasini mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shanba kuni o‘tkazilgan uchrashuv Madriddagi o‘z maydonida bo‘lib o‘tdi va mezbonlar iroda bilan g‘alaba qozondi. Uchrashuv 2:1 hisobida yakunlandi.
7-daqiqada Vedat Murika hisobini ochdi, biroq "Real" vakillari 37 va 38-daqiqalarda Arda Gyuler hamda Vinisius Juniorning aniq zarbalari bilan javob qaytardi. Uchrashuvning eng yaxshi o‘yinchisi mezbonlar jamoasidan Arda Gyuler deb topildi.
U 55-daqiqada ikkinchi golni kiritishga muvaffaq bo‘ldi, ammo VAR texnologiyasi yordamida qo‘l bilan o‘ynash aniqlangani sababli bu gol bekor qilindi. 72-daqiqada esa Xabi Alonso 20 yoshli yarim himoyachini maydondan olib chiqdi.
Ushbu g‘alabadan so‘ng "Real" jamoasi La Liga musobaqasining dastlabki uch turidan keyin yig‘ilgan ochkolari sonini to‘qqizga yetkazdi. Jamoa o‘zining kuchli o‘yinini davom ettirishga intilmoqda.

Арда Гюлер лучший футболист в матче «Реал» — «Мальорка»
Мадридский «Реал» одержал победу над «Мальоркой» в третьем туре Ла Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч, прошедший в субботу на домашнем поле мадридцев, завершился волевой победой хозяев. Встреча закончилась со счётом 2:1.
На 7-й минуте Ведат Мурика открыл счёт, однако представители «Реала» ответили точными ударами Арды Гюлера и Винисиуса Жуниора на 37-й и 38-й минутах. Лучшим игроком матча был признан Арда Гюлер из команды хозяев.
На 55-й минуте он сумел забить второй гол, но благодаря технологии VAR было зафиксировано нарушение правил рукой, и гол был отменён. На 72-й минуте Хаби Алонсо заменил 20-летнего полузащитника.
После этой победы «Реал» довёл количество очков после первых трёх туров Ла Лиги до девяти. Команда стремится продолжать демонстрировать сильную игру.