Korneyev Spartakning Sochi ustidan g‘alabasini tahlil qildi
Rossiya terma jamoasining sobiq murabbiyi Igor Korneyev poytaxtning “Spartak” va “Sochi” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinning yakunlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining yettinchi tur o‘yini “qizil-oq” jamoaning 2:1 hisobidagi g‘alabasi bilan tugadi. Korneyevning ta’kidlashicha, bu mavsumdagi “Spartak”ning eng zaif o‘yinlaridan biri bo‘lgan.
“Sochi” jamoasi esa o‘z hisobiga ikkita golni deyarli o‘zi olib kelgan. “Spartak” esa o‘yinda ko‘p imkoniyat yaratmagan.
Hozirda Deyan Stankovich boshchiligidagi jamoa Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida oltinchi o‘rinda bo‘lib, 11 ochko jamg‘argan. “Sochi” esa oxirgi, o‘n oltinchi o‘rinda joylashgan bo‘lib, faqat bitta ochkoga ega va chempionatda qolish uchun kurashmoqda.
Ushbu natijalar jamoalarning mavsumdagi holatini aniq ko‘rsatmoqda va keyingi o‘yinlarda ular uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Корнеев проанализировал победу Спартака над Сочи
Бывший тренер сборной России Игорь Корнеев высказал мнение о результатах матча между московским «Спартаком» и «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч седьмого тура чемпионата России завершился победой «красно-белых» со счётом 2:1. По словам Корнеева, это была одна из самых слабых игр «Спартака» в этом сезоне.
Команда «Сочи» практически сама забила два гола в свои ворота. «Спартак» же не создал много моментов в игре.
В настоящее время команда под руководством Деяна Станковича занимает шестое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги, набрав 11 очков. «Сочи» находится на последнем, шестнадцатом месте, имея всего одно очко и борется за сохранение места в чемпионате.
Эти результаты ясно показывают состояние команд в сезоне и будут иметь важное значение для них в следующих матчах.