Bornmut klubi Milan jamoasining himoyachisi Aleks Ximenesni ijaraga olish bo‘yicha so‘nggi kelishuvni yakunlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Fabrisio Romano xabar bermoqda. Tomonlar 20 yoshli futbolchini ijaraga olish sharti bilan kelishib olishgan, shuningdek, kelajakda uni sotib olish imkoniyati ham nazarda tutilgan.
Angliya klubi futbolchining maoshini to‘liq qoplashga rozilik bildirgan. Yaqin 24 soat ichida Aleks Ximenes tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va shundan so‘ng rasmiy bitim imzolanishi rejalashtirilgan.
Aleks Ximenes 2024 yil yozida Madridning Real klubidan Milan jamoasiga o‘tgan. Real klubi o‘z tarbiyalangan futbolchisini birinchi navbatda qayta sotib olish huquqini saqlab qolgan.
Ximenes Milan safida barcha musobaqalarda jami 34 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki golga uzatma bergan. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi sezilarli bo‘lib, himoyada va hujumda faol ishtirok etgani qayd etilgan.
Shu bilan birga, yangi jamoasida ham o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda. Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib xizmat qiladi.

Алекс Хименес продолжает свою деятельность в Англии
Клуб Борнмут завершает последние переговоры по аренде защитника Милана Алекса Хименеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает журналист Фабрицио Романо. Стороны договорились об аренде 20-летнего футболиста с возможностью последующего выкупа.
Английский клуб согласился полностью покрывать зарплату игрока. В ближайшие 24 часа Алекс Хименес пройдет медицинское обследование, после чего планируется подписание официального соглашения.
Алекс Хименес перешёл из мадридского Реала в Милан летом 2024 года. Клуб Реал сохранил за собой право первоочередного выкупа воспитанника.
За Милан Хименес сыграл в общей сложности 34 матча во всех турнирах, отдав две голевые передачи. Его вклад в команду был заметен, он активно участвовал как в обороне, так и в атаке.
В то же время он стремится укрепить свои позиции в новой команде. Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста.