Memfis Depay Pachukaga o‘tishga yaqin turibdi
Mexikaning Pachuka klubi hujumchi Memfis Depay bilan muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gollandiyalik futbolchi ketishga shoshilmayapti, biroq braziliyalik klub uchun 31 yoshli o‘yinchining maoshini to‘lash qiyin bo‘lishi mumkin, deb xabar beradi jurnalist Ekrem Konur. Pachuka bu vaziyatdan foydalanishga harakat qilmoqda va transfer ustida ish boshlagan.
Shuningdek, Besiktash va PSV klublari ham hujumchi uchun raqobatchilar qatorida hisoblanadi. Memfis Depayning Korintians klubi bilan shartnomasi 2026 yil oxirigacha mo‘ljallangan.
Transfermarkt bahosiga ko‘ra, uning transfer qiymati 10 million yevroni tashkil etadi. Braziliyaga kelishidan oldin futbolchi Ispaniyada, Madridning Atletiko klubida o‘ynagan.
Ushbu ma’lumotlar klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlarning kelajakdagi rivojlanishiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Pachuka klubi bu imkoniyatdan foydalangan holda jamoasini kuchaytirishga intilmoqda.

Мемфис Депай близок к переходу в Пачуку
Мексиканский клуб Пачука ведет переговоры с нападающим Мемфисом Депаем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Голландский футболист не спешит уходить, однако, по данным журналиста Экрема Конура, бразильскому клубу может быть сложно платить зарплату 31-летнему игроку. Пачука пытается воспользоваться этой ситуацией и начал работу над трансфером.
Также среди конкурентов за нападающего числятся клубы Бешикташ и ПСВ. Контракт Мемфиса Депая с клубом Коринтианс рассчитан до конца 2026 года.
По оценке Transfermarkt, стоимость его трансфера составляет 10 миллионов евро. Перед переходом в Бразилию футболист выступал в Испании, в мадридском Атлетико.
Эти данные могут повлиять на дальнейшее развитие соглашений между клубом и игроком. Клуб Пачука стремится укрепить свою команду, используя эту возможность.