Madridning “Real” jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso hakamning “Mallorka”ga qarshi o‘yinda Arda Gyulerning golini bekor qilish qarori haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alonso ta’kidlashicha, hakamning bu qarori uning shaxsiy nuqtai nazariga to‘g‘ri kelmaydi, ammo u hurmat bilan qabul qilinishi kerak. O‘yin 2:1 hisobida “Real”ning g‘alabasi bilan yakunlandi.
Arda Gyuler 37-daqiqada gol urgan bo‘lsa, keyingi daqiqada Vinisius Junior aniq zarba bilan jamoasining ikkinchi golini kiritdi. 55-daqiqada Gyulerning ikkinchi goliga VAR tizimi aralashib, to‘p futbolchining qo‘liga tegani aniqlangani uchun gol bekor qilindi.
Xabi Alonso matbuot anjumanida hakamning qarori shunday talqin qilinganini, lekin u o‘z fikriga ega ekanligini aytdi. Uchrashuvda jamoa o‘zining iroda ko‘rsatib, g‘alabaga erishdi.

Хаби Алонсо раскритиковал отмененный гол Гюлера
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо высказался по поводу решения судьи отменить гол Арды Гюлера в матче против «Мальорки». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Алонсо подчеркнул, что решение судьи не совпадает с его личной точкой зрения, однако оно должно уважаться. Игра завершилась победой «Реала» со счётом 2:1.
Арда Гюлер забил гол на 37-й минуте, а в следующую минуту Винисиус Жуниор точным ударом оформил второй гол своей команды. На 55-й минуте система VAR вмешалась в ситуацию с вторым голом Гюлера и зафиксировала, что мяч коснулся руки футболиста, из-за чего гол был отменён.
На пресс-конференции Хаби Алонсо отметил, что решение судьи было истолковано именно так, но у него есть собственное мнение. Встреча показала, что команда проявила характер и добилась победы.