Alonso Mbappening Malyorka o‘yini haqida fikr bildirdi
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso Kiliyan Mbappening "Malyorka"ga qarshi o‘yindagi ishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Mbappe maydonda eng ko‘p to‘p zarbalarini amalga oshirgan, jami besh marta darvozaga urgan, ammo to‘pni aniq yo‘naltira olmadi va gol ura olmadi. Jamoaga g‘alaba keltirgan gollar Arda Gyuler va Vinisius Junior tomonidan aniq zarbalar bilan amalga oshirildi.
Alonso matbuot anjumanida Mbappening gol ura olmagani uni umuman tashvishga solmasligini ta’kidladi. Uning o‘yini juda yaxshi bo‘lgan, bir necha imkoniyatlari bo‘lgan va natijalar faqat bir necha millimetrga bog‘liq bo‘lganini aytdi.
Alonso Mbappening samaradorligi vaqt o‘tishi bilan yo‘qolmasligiga ishonch bildirdi. La Liga musobaqasining dastlabki ikki turida Kiliyan Mbappe uchta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Bu esa uning jamoaga muhim hissa qo‘shayotganini ko‘rsatadi. Umuman olganda, Mbappening o‘yini jamoaning umumiy natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.

Алонсо высказался о матче Мбаппе с Майоркой
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо высказался о выступлении Килиана Мбаппе в матче против "Майорки". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Мбаппе нанес наибольшее количество ударов по мячу на поле, всего пять раз бил по воротам, однако не смог точно направить мяч и забить гол. Победные голы для команды были забиты Ардой Гюлером и Винисиусом Жуниором точными ударами.
На пресс-конференции Алонсо подчеркнул, что отсутствие голов у Мбаппе его совершенно не беспокоит. Он отметил, что игра Килиана была очень хорошей, у него было несколько возможностей, и результаты зависели всего от нескольких миллиметров.
Алонсо выразил уверенность, что эффективность Мбаппе не исчезнет со временем. В первых двух турах Ла Лиги Килиан Мбаппе сумел забить три гола.
Это показывает, что он вносит важный вклад в команду. В целом, игра Мбаппе положительно влияет на общие результаты команды.