Inter Milan uyida Udinesega mag‘lub bo‘ldi
Ikkinchi turda Seriya A doirasida "Inter" jamoasi "Udinese" bilan murakkab uy uchrashuvini o'tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O'yinning boshida Vakun Bayo jarima maydonidan tashqaridan yaqin burchakka zarba berdi, biroq to'p darvozabon yonida ustunga tegib o'tib ketdi. 17-daqiqada Markus Tyuram Federiko Dimarko bilan jarima maydoni yaqinida o'yin uyushtirib, oldinga uzatma berdi.
Denzel Dyumfris to'pni o'ng burchakka yo'naltirdi va hisob 1:0 bo'ldi. Mehmonlar penaltidan Kinon Devis zarbasini amalga oshirdi, darvozabon esa to'pni to'xtata olmadi, hisob tenglashdi 1:1.
40-daqiqada "Udinese" tezkor hujum uyushtirib, Devis hamkoriga uzatma berdi, Artur Atta to'pni o'ng burchakka yo'naltirib, hisobni 1:2 ga olib chiqdi. Ikkinchi bo‘limda Tyuram bosh bilan zarba berdi, biroq to'p darvoza ustunidan biroz yuqoridan o'tib ketdi.
Hakan Chalxanoglu jarima maydoni chizig'idan yaqin burchakka kuchli zarba berdi, ammo to'p ustunga tegib o'tdi. "Inter" jamoasining ajoyib kombinatsiyasi Tyuramning Dimarkoga uzatmasi bilan yakunlandi, biroq gol ofsayd sabab bekor qilindi.
Devis maydon chap tomonidan jarima maydoniga kirib, o'ng burchakka zarba berdi, to'p ustunga tegib ketdi. Yan-Aurel Bissekk o'ng burchak yonidan yaqin burchakka zarba berdi, darvozabon oyoq bilan to'pni to'sdi.
Uchrashuv yakunida "Inter" mag‘lub bo‘lib, 3 ochko jamg‘ardi, "Udinese" esa 4 ochkoga ega bo‘ldi. O'yin protokoli quyidagicha: "Inter" Milan 1, "Udinese" 2.

Интер Милан дома проиграл Удинезе
Во втором туре в рамках Серии А команда "Интер" провела сложный домашний матч с "Удинезе". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале игры Вакун Байо нанес удар из-за пределов штрафной в ближний угол, но мяч после касания штанги прошёл рядом с вратарём. На 17-й минуте Маркус Тюрам организовал игру с Федерико Димарко возле штрафной и сделал передачу вперёд.
Дензел Дамфрис направил мяч в правый угол, и счёт стал 1:0. Гости реализовали пенальти, Кинон Дэвис пробил, вратарь не смог отразить мяч, счёт сравнялся 1:1.
На 40-й минуте "Удинезе" провёл быстрый контрвыпад, Дэвис сделал передачу партнёру, Артур Атта направил мяч в правый угол, доведя счёт до 1:2. Во втором тайме Тюрам пробил головой, но мяч пролетел немного выше штанги.
Хакан Чалханоглу мощно пробил с линии штрафной в ближний угол, но мяч после касания штанги ушёл в аут. Отличная комбинация "Интера" завершилась передачей Тюрама на Димарко, однако гол был отменён из-за офсайда.
Дэвис вошёл в штрафную с левого фланга и пробил в правый угол, мяч коснулся штанги. Ян-Аурель Биссек получил мяч у правого угла и пробил в ближний угол, вратарь ногой отразил мяч.
В конце встречи "Интер" потерпел поражение, набрав 3 очка, а "Удинезе" — 4 очка. Протокол матча следующий: "Интер" Милан 1, "Удинезе" 2.