Roma klubiga Tsimikas ijara asosida qo‘shildi
Italiya klubi Roma Angliya klubi Liverpul bilan chap himoyachi Kostas Tsimikasni ijaraga olish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Tsimikas 2020 yildan beri Liverpul tarkibida o‘ynab kelayotgandi va taxminan 13 million yevroga sotib olingan.
29 yoshli futbolchi ilgari Gretsiyaning Olimpiakos, Daniyaning Esbyerg hamda Niderlandiyaning Villem II klublarida to‘p surgan. U joriy mavsum oxirigacha Romada qoladi.
Tsimikas Gretsiya milliy jamoasi safida 41 ta o‘yinda ishtirok etgan. O‘tgan yili futbolchi klub darajasida 29 ta o‘yinda maydonga tushib, uch marta ogohlantirish olgan va uchta samarali uzatma bergan.

Рома клубу присоединился Цимикас на правах аренды
Итальянский клуб Рома достиг соглашения с английским клубом Ливерпуль об аренде левого защитника Костаса Цимикаса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил официальный сайт клуба. Цимикас играет в составе Ливерпуля с 2020 года и был приобретён примерно за 13 миллионов евро.
29-летний футболист ранее выступал за греческий Олимпиакос, датский Эсбьерг и нидерландский Виллем II. Он останется в Роме до конца текущего сезона.
Цимикас провёл 41 матч за сборную Греции. В прошлом году футболист сыграл 29 матчей на клубном уровне, получил три предупреждения и сделал три результативные передачи.