Milan Rabio uchun Marselga 10 million taklif qildi
Marsel va Milan jamoalari yarim himoyachi Adrien Rabio bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossonerilar Provence vakillariga taxminan 10 million yevro miqdorida rasmiy taklif bilan chiqqan, deb xabar bermoqda insayder Fabrizio Romano. Muzokaralar hozir ham davom etmoqda.
Oldinroq fransuz klubi 30 yoshli o‘yinchini sotishdan taxminan 15 million yevro daromad olish niyatida ekanligi ma’lum qilingan edi. Adrien Rabio Italiyada Juventus sharafini 2019 yildan 2024 yilgacha himoya qilgan.
O‘tgan yilning sentabr oyida u Marselga erkin agent sifatida o‘tgan. Hozirgi mehnat shartnomasi joriy mavsum oxirida yakuniga yetadi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelgusidagi kelishuvlar haqida muzokaralar davom etmoqda. Ushbu transfer jarayoni futbolchining faoliyatiga va jamoa tarkibiga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi aytilmoqda.

Милан предложил Марселю 10 миллионов за Рабьо
Команды Марселя и Милана ведут переговоры по полузащитнику Адриену Рабио. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Инсайдер Фабрицио Романо сообщает, что россонери сделали официальное предложение представителям Прованса примерно на сумму 10 миллионов евро. Переговоры продолжаются.
Ранее сообщалось, что французский клуб намерен получить около 15 миллионов евро от продажи 30-летнего игрока. Адриен Рабио защищал цвета Ювентуса в Италии с 2019 по 2024 год.
В сентябре прошлого года он перешёл в Марсель на правах свободного агента. Текущий трудовой контракт истекает в конце этого сезона.
Переговоры о будущем соглашении между клубом и футболистом продолжаются. Отмечается, что этот трансфер может повлиять на карьеру игрока и состав команды.