Spertsyan Yevropada o‘ynash istagini ma’lum qildi
Krasnodar jamoasi hujumchisi Eduard Spertsyan Yevropada o‘ynash istagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z mahoratini Yevrokuboklarda namoyish etishni xohlaydi. Shuningdek, uning "Southampton" klubiga o‘tishi ehtimoli ham mavjudligini inkor etmadi.
Spertsyan "Men Chempionlar ligasi va boshqa Yevrokuboklarda o‘ynashni istayman. Southampton kuchli va yaxshi jamoa", deb ta’kidladi.
Shu bilan birga, futbolchi o‘z kelajagida Krasnodarda qolish imkoniyatini ham rad etmaydi. 2025/2026 yilgi mavsumda u 11 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va sakkizta golga uzatma berdi.
Spertsyan o‘zining yuqori natijalari bilan jamoasiga katta hissa qo‘shmoqda va kelajakda ham faoliyatini rivojlantirishni maqsad qilgan. Uning Yevropada o‘ynash orzusi va imkoniyatlari muxlislar tomonidan qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Сперцян выразил желание играть в Европе
Нападающий команды «Краснодар» Эдуард Сперцян высказался о своем желании играть в Европе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он хочет продемонстрировать свое мастерство в еврокубках. Также он не исключил возможность перехода в клуб «Саутгемптон».
Сперцян отметил: «Я хочу играть в Лиге чемпионов и других еврокубках. «Саутгемптон» — сильная и хорошая команда».
В то же время футболист не отрицает возможность остаться в «Краснодаре» в будущем. В сезоне 2025/2026 он сыграл в 11 матчах, забил пять голов и отдал восемь результативных передач.
Сперцян вносит большой вклад в команду своими высокими результатами и ставит цель развивать свою карьеру и дальше. Его мечта и возможности играть в Европе с интересом ожидаются болельщиками.