Chernikov: Kordoba kartochkasini tushunmayapti
«Krasnodar» jamoasi yarim himoyachisi Aleksandr Chernikov jamoa hujumchisi Jon Kordobaning maydondan haydalishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kolumbiyalik hujumchi Rossiya chempionatining yettinchi turida CSKAga qarshi o‘yinda to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi. Chernikovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa a’zolari Jonni qo‘llab-quvvatlashdi.
U avvalo uzr so‘radi. Kordoba maydondan haydalishidan xafolanmoqda, lekin buning sababini tushunmayapti.
So‘nggi o‘yinda CSKA va «Krasnodar» jamoalari 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Keyingi turda Rossiya Premer-ligasida CSKA mehmon sifatida «Rostov»ga qarshi o‘ynaydi, «Krasnodar» esa o‘z maydonida «Akron»ni qabul qiladi.
Ushbu o‘yinlar jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, har ikki jamoa ham g‘alabaga intiladi. Futbol ishqibozlari uchun qiziqarli bahslar davom etadi.

Черников: Кордова не понимает карточку
Полузащитник команды «Краснодар» Александр Черников высказался о удалении нападающего команды Хона Кордобы с поля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Колумбийский нападающий получил прямую красную карточку в седьмом туре чемпионата России в матче против ЦСКА. По словам Черникова, члены команды поддержали Хона.
Он в первую очередь извинился. Кордоба расстроен удалением с поля, но не понимает причины этого.
В последнем матче команды ЦСКА и «Краснодар» сыграли вничью 1:1. В следующем туре Российской Премьер-лиги ЦСКА сыграет в гостях с «Ростовом», а «Краснодар» примет на своем поле «Акрон».
Эти игры имеют важное значение для команд, и обе команды стремятся к победе. Для футбольных болельщиков продолжаются интересные поединки.