24 yoshli Rossiya milliy terma jamoasi va Mahachqala “Dinamo” klubi himoyachisi Valentin Paltsev o‘zining boshqa RPL klubi bilan kelishuv ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi hozircha hech narsa bilmasligini ta’kidladi va hozircha Mahachqala “Dinamo”da faoliyat yuritayotganini ma’lum qildi. Agar u ketadigan bo‘lsa, ketadi, aks holda qoladi, dedi Valentin “Match TV”ga bergan intervyusida.
Oldinroq, amaldagi Premyer-liga chempioni “Krasnodar” himoyachini transfer qilish bo‘yicha taklif bergani haqida xabarlar tarqalgan edi. Paltsevning bozor qiymati 2,5 million yevroni tashkil etadi.
Uning “Dinamo” bilan amaldagi shartnomasi kelasi yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Joriy mavsumda Valentin o‘nta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi.

Пальцев ответил на вопросы о трансфере
24-летний защитник сборной России и махачкалинского «Динамо» Валентин Пальцев высказался о возможном переходе в другой клуб РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист подчеркнул, что пока ничего не знает и в настоящее время выступает за махачкалинское «Динамо». Если он уйдет, то уйдет, если нет — останется, — сказал Валентин в интервью «Матч ТВ».
Ранее появлялись сообщения о том, что действующий чемпион Премьер-лиги «Краснодар» сделал предложение по трансферу защитника. Рыночная стоимость Пальцева составляет 2,5 миллиона евро.
Действующий контракт с «Динамо» рассчитан до середины следующего года. В текущем сезоне Валентин сыграл в десяти матчах и забил один гол.