Xavi Bayer jamoasining yangi bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin
«Bayer» joriy yilning 1-sentabrida bosh murabbiy Erik ten Xag bilan shartnomasini bekor qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Niderlandiyalik mutaxassis Bundesliga musobaqasining faqat ikki turidan so‘ng klubni tark etdi, bu esa klub tarixida eng tezkor o‘zgarish hisoblanadi. Hozirda «Bayer» yangi bosh murabbiy izlamoqda.
Sky Germany nashrining ma’lumotiga ko‘ra, jamoani Xavi boshqarishi mumkin. 45 yoshli mutaxassis ayni paytda hech qanday klubda faoliyat yuritmaydi.
2023/2024 yilgi mavsum yakunida u «Barselona»dan ketgan. Germaniya chempionatining dastlabki ikki o‘yini natijasida «Bayer» uy maydonida «Hoffenhaym»ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi va safarda «Verder» jamoasi bilan 3:3 hisobida durang o‘ynadi.
Keyingi o‘yini «Bayer» 12 sentabr kuni o‘z maydonida «Ayntraxt»ga qarshi o‘tkazadi. Klub yangi murabbiyni topish uchun faol ish olib bormoqda.

Xavi может стать новым главным тренером команды Байер
«Байер» 1 сентября текущего года расторг контракт с главным тренером Эриком тен Хагом. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Нидерландский специалист покинул клуб всего после двух туров Бундеслиги, что является самым быстрым изменением в истории клуба. В настоящее время «Байер» ищет нового главного тренера.
По информации издания Sky Germany, командой может руководить Хави. 45-летний специалист в данный момент не работает ни в одном клубе.
В конце сезона 2023/2024 он покинул «Барселону». По итогам первых двух матчей чемпионата Германии «Байер» проиграл дома «Хоффенхайму» со счётом 1:2 и сыграл в гостях с командой «Вердер» вничью 3:3.
Следующий матч «Байер» проведёт 12 сентября на своём поле против «Айнтрахта». Клуб активно работает над поиском нового тренера.