Dinamo Zayniddinov jarohati bo‘yicha izoh berdi
Moskva "Dinamo" jamoasi himoyachi Bakhtiyor Zayniddinovning sog‘lig‘i haqida izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qozog‘istonlik futbolchi, oldinroq ma’lum qilinganidek, jamoa bazasida tiklanmoqda. Sentabr oyida Zayniddinov Qozog‘iston terma jamoasiga chaqirilmaydi.
Zayniddinov CSKAga qarshi o‘yinda olgan jarohatidan so‘ng "Dinamo" jamoasida davolanmoqda. Keyingi bir hafta ichida u umumiy guruhga qaytishi va o‘yinlarda ishtirok etishi mumkinligi aniqlanadi, deydi "Dinamo" matbuot xizmati "Sport-Express"ga bergan javobida.
Yozgi transferdan so‘ng, Bakhtiyor Zayniddinov "Besiktash"dan "Dinamo"ga o‘tib, to‘rtta o‘yinda maydonga tushdi. Ushbu o‘yinlarda u gol yoki assist bilan ajralib qolmadi.
Eslatib o‘tamiz, yakshanba kechqurun Moskva "Dinamo"si Makhachqala "Dinamo"si maydonida 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Valeriy Karpinning jamoasi Premyer-liga turnir jadvalida yetti turdan so‘ng faqat to‘qqizinchi o‘rinda joylashgan.

Динамо Зайниддинов дал комментарий по поводу травмы
Московский клуб "Динамо" прокомментировал состояние здоровья защитника Бахтияра Зайнидинова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Казахстанский футболист, как было ранее сообщено, проходит восстановление на базе команды. В сентябре Зайнидинов не будет вызван в сборную Казахстана.
Зайнидинов восстанавливается в "Динамо" после травмы, полученной в матче против ЦСКА. В течение следующей недели станет известно, сможет ли он вернуться в общую группу и принять участие в играх, сообщили в пресс-службе "Динамо" в ответе для "Спорт-Экспресс".
После летнего трансфера Бахтияр Зайнидинов перешёл из "Бешикташа" в "Динамо" и сыграл в четырёх матчах. В этих играх он не отметился ни голами, ни результативными передачами.
Напомним, в воскресенье вечером московское "Динамо" проиграло махачкалинскому "Динамо" со счётом 0:1. Команда Валерия Карпина после семи туров занимает лишь девятое место в турнирной таблице Премьер-лиги.