«Liverpul» klubi «Kristal Pelas» bilan himoyachi Mark Gehi transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, merseysaydliklar 25 yoshli futbolchi uchun 35 million funt sterlingdan ortiq mablag‘, ya’ni taxminan 40,5 million yevro to‘lashi kutilmoqda. Shuningdek, kelishuvda «Kristal Pelas» keyingi transferdan tushadigan summaning 10 foizini olishi haqida band mavjud.
Mark Gehi shaxsiy shartnoma shartlarini «Liverpul» bilan bir oy oldin kelishib olgan. Hozir esa bitim rasmiylashtirildi va rasmiy e’lonni kutish qoldi.
Joriy mavsumda «Liverpul» Angliya Premer-ligasida uchta turdan so‘ng to‘qqiz ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. Bu transfer klubning jamoani yanada kuchaytirish maqsadidagi muhim qadamidir.

Ливерпуль купил Марка Гехи у Кристал Пэлас
Клуб «Ливерпуль» достиг соглашения с «Кристал Пэлас» по трансферу защитника Марка Гуэя. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По имеющейся информации, мерсисайдцы заплатят за 25-летнего футболиста более 35 миллионов фунтов стерлингов, что примерно составляет 40,5 миллиона евро. Также в соглашении предусмотрено, что «Кристал Пэлас» получит 10% от суммы следующего трансфера.
Личные условия контракта Марк Гуэй согласовал с «Ливерпулем» месяц назад. Сейчас сделка оформлена, осталось дождаться официального объявления.
В текущем сезоне «Ливерпуль» лидирует в Английской Премьер-лиге после трёх туров с девятью очками. Этот трансфер является важным шагом клуба для дальнейшего усиления команды.