Banjamin Pavar Marsel klubiga ijaraga o‘tadi
Fransuz himoyachisi Banjamin Pavar «Inter» klubidan «Marsel»ga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Muxbir Matteo Moretto ma’lumotlariga ko‘ra, tomonlar og‘zaki kelishuvga erishgan. Futbolchi Fransiya chempionatida ijaraga beriladi va keyinchalik 15 million yevroga sotib olinishi mumkin.
Avval «Marsel»ning dastlabki takliflari Italiya klubi tomonidan rad etilgan edi, ammo tomonlar o‘zaro kelishuvga erishdi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Pavar bozor qiymati 25 million yevroni tashkil qiladi.
U 2023 yil yozida Myunxenning «Bavariya» klubidan «Inter»ga o‘tgan. Bu transfer futbolchining faoliyatida muhim qadam sifatida baholanmoqda va yangi jamoasida o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda.

Банжамин Павар переходит в клуб Марсель в аренду
Французский защитник Бенжамин Павар близок к переходу из «Интера» в «Марсель». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Маттео Моретто, стороны достигли устной договорённости. Игрок будет отдан в аренду во французский чемпионат с возможностью последующего выкупа за 15 миллионов евро.
Ранее первоначальные предложения «Марселя» были отклонены итальянским клубом, однако стороны пришли к взаимному согласию. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость Павара составляет 25 миллионов евро.
Он перешёл из мюнхенской «Баварии» в «Интер» летом 2023 года. Этот трансфер рассматривается как важный шаг в карьере футболиста, который стремится закрепиться в новой команде.