Fulxem Shaxtyor hujumchisini sotib oldi
Hujumchi Kevin «Shaxtyor» klubidan «Fulxem» klubiga o‘tmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur jurnalist Fabrisio Romano ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qilishicha, London klubi futbolchining tomonlari bilan to‘liq kelishuvga erishdi. «Fulxem» «Shaxtyor»ga Kevin uchun 40 million yevro to‘laydi.
Bundan tashqari, 5 million yevro bonus sifatida kelishuvga kiritilgan. 22 yoshli braziliyalik futbolchi «Fulxem» bilan uzoq muddatli shartnoma imzolaydi.
Oldinroq matbuotda «Fulxem» Kevin transferini «Shaxtyor» bilan kelishib olgani, ammo futbolchi agentligi bilan muzokaralar davom etayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Kevin «Shaxtyor» safida 57 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va 10 ta golga uzatma berdi.

Фулхэм купил нападающего Шахтёра
Известный журналист Фабрицио Романо сообщил в социальных сетях, что лондонский клуб достиг полного соглашения со всеми сторонами по футболисту. «Фулхэм» заплатит «Шахтёру» за Кевина 40 миллионов евро.
Кроме того, в соглашение включён бонус в размере 5 миллионов евро. 22-летний бразильский футболист подпишет долгосрочный контракт с «Фулхэмом».
Ранее в прессе появлялись сообщения, что «Фулхэм» согласовал трансфер Кевина с «Шахтёром», но переговоры с агентством футболиста всё ещё продолжаются. Кевин сыграл за «Шахтёр» 57 матчей, забил 17 голов и отдал 10 результативных передач.