Oliver Glasner Gehi transferini to‘xtatdi
Himoyachi Mark Gehi «Kristal Pelas» klubidan «Liverpul»ga o‘tmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda bir nechta manbalar, xususan transferlar bo‘yicha mutaxassis Fabrizio Romano bir ovozdan xabar bermoqda. Gehi tibbiy ko‘rikdan o‘tgan bo‘lsa-da, uning transferi yakunlanmadi, chunki «Kristal Pelas» braziliyalik Igor o‘rniga «Brayton»dan yangi futbolchini ololmadi.
TalkSPORT jurnalistlari qo‘shimcha ma’lumot berishicha, bu bitim bosh murabbiy Oliver Glasner sabab buzildi. Nemis mutaxassis Gehi sotilsa va himoya chizig‘iga yangi futbolchi olib kelinmasa, klubni tark etishini aytgan.
Glasner rahbarligida 2025 yilda «Kristal Pelas» Angliya Kubogi va Superkubogini qo‘lga kiritgan. Bu holatlar klub va futbolchi kelajagi bo‘yicha noaniqliklarni yuzaga keltirmoqda.

Оливер Гласнер приостановил трансфер Гехи
Защитник Марк Гехи не перейдет из клуба «Кристал Пэлас» в «Ливерпуль». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом единогласно сообщают несколько источников, в том числе специалист по трансферам Фабрицио Романо. Несмотря на то, что Гехи прошел медицинский осмотр, его трансфер не завершился, так как «Кристал Пэлас» не смог приобрести нового игрока из «Брайтона» вместо бразильца Игора.
Журналисты TalkSPORT добавляют, что сделка была сорвана из-за главного тренера Оливера Гласнера. Немецкий специалист заявил, что покинет клуб, если Гехи будет продан, а на позицию защитника не будет привлечен новый футболист.
Под руководством Гласнера в 2025 году «Кристал Пэлас» завоевал Кубок Англии и Суперкубок. Эти обстоятельства создают неопределенность в отношении будущего клуба и игрока.