Kovtun Stankovichning xatti-harakatlaridagi o‘zgarishni ta’kidladi
Sobiq poytaxtning «Spartak» jamoasi sobiq futbolchisi Yuri Kovtun o‘zining avvalgi jamoasi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi vaqtda jamoa Rossiya Premyer Ligasi jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda. Mavsum boshida yuzaga kelgan qiyinchiliklarga qaramay, «qizil-oq» jamoa yetakchidan 5 ochko orqada qolmoqda.
Kovtunning so‘zlariga ko‘ra, dastlabki muvaffaqiyatsiz boshlanish, bosh murabbiyning ketishi haqida ko‘p gap-so‘zlar bo‘lgan. Shu bilan birga, jamoa o‘z holatini yaxshilagan.
U Stankovichning o‘z his-tuyg‘ularini nazorat qilishga ulgurganini ta’kidladi, bu esa futbolchilarga ijobiy ta’sir qilmoqda. Shuningdek, Kovtun Stankovichga ishini davom ettirish uchun imkon berilishi kerakligini aytdi va hozirgi boshqaruv ham shunday fikrda ekanligini bildirdi.
Stankovich 2024 yilda poytaxt jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlangan va birinchi mavsumida jamoani to‘rtinchi o‘ringa olib chiqqan.

Ковтун подчеркнул изменение в поведении Станковича
Бывший футболист столичного «Спартака» Юрий Ковтун поделился своими мыслями о своей прежней команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время команда занимает шестое место в таблице Российской Премьер-Лиги. Несмотря на трудности, возникшие в начале сезона, «красно-белые» отстают от лидера всего на 5 очков.
По словам Ковтуна, вначале были неудачные старты и много разговоров об уходе главного тренера. Вместе с тем, команда улучшила своё положение.
Он отметил, что Станкович сумел контролировать свои эмоции, что положительно влияет на игроков. Также Ковтун заявил, что Станковичу следует дать возможность продолжить работу, и нынешнее руководство придерживается такого же мнения.
Станкович был назначен главным тренером столичной команды в 2024 году и в свой первый сезон вывел команду на четвёртое место.