Sobiq futbolchi Yuri Kovtun, Moskva “Spartak” jamoasida himoyachi sifatida o‘ynagan, “Krasnodar” futbolchisi Jon Kordobaning maydondan haydalishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu voqea Rossiya chempionatining yettinchi turida Moskva CSKA jamoasi bilan o‘yin davomida yuz berdi. Kordoba 56-daqiqada Moyzesning qo‘liga oyoq bilan urgani uchun qizil kartochka oldi.
O‘yinning yakuniy natijasi 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Kovtun fikricha, bosh hakam vaziyatni to‘liq anglamagan.
U aytadiki, hakam ko‘rgan narsasini berishi kerak edi. Kordobaga faqat sariq kartochka berilib, o‘yinni davom ettirish mumkin edi.
Shu o‘yindan so‘ng “Krasnodar” 7 ta o‘yinda 16 ochko to‘plab, turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda. CSKA esa 15 ochko bilan ikkinchi, shuningdek, Kaliningradning “Baltika” va poytaxt “Lokomotiv” jamoalari ham 15 ochkoga ega.

Ковтун выступил против удаления Кордобы с поля
Бывший футболист Юрий Ковтун, игравший защитником в московском «Спартаке», высказался по поводу удаления с поля игрока «Краснодара» Хона Кордобы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот инцидент произошёл во время седьмого тура чемпионата России в матче с московским ЦСКА. Кордоба получил красную карточку на 56-й минуте за удар ногой по руке Моисеса.
Итоговый счёт матча — 1:1. По мнению Ковтуна, главный судья не полностью понял ситуацию.
Он заявил, что судья должен был дать то, что видел. Кордобе следовало показать только жёлтую карточку, и он мог продолжить игру.
После этого матча «Краснодар» набрал 16 очков в 7 играх и занимает первое место в турнирной таблице. ЦСКА с 15 очками на втором месте, а также калининградская «Балтика» и столичный «Локомотив» имеют по 15 очков.