Jeymi Vardi Italiyada yangi klubga qo‘shildi
Tajriba va mahoratga ega ingliz hujumchisi Jeymi Vardi, «Lester» klubidan ketgach, erkin agent maqomida bo‘lib, faoliyatini Italiyada davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli futbolchi «Kremoneze» jamoasi bilan bir yillik shartnoma imzoladi, deb xabar beradi klub matbuot xizmati. Shartnomada kelajakda yana bir mavsumga uzaytirish imkoniyati ko‘zda tutilgan.
Jeymi Vardi o‘tgan 13 yil davomida «Lester» jamoasining sharafini himoya qilgan. U bilan birga 2015/2016 yilgi mavsumda Angliya chempionatida g‘alaba qozongan.
O‘tgan mavsumda hujumchi Angliya Premer Ligasi doirasida 35 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘qqizta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Hozirgi yangi mavsumda «Kremoneze» jamoasi Seriya Ada ikki g‘alaba bilan start oldi.
Jeymi Vardi yangi jamoasida o‘zining tajribasi va mahorati bilan jamoaga katta foyda keltirishga intilmoqda.

Джейми Варди присоединился к новому клубу в Италии
Опытный и талантливый английский нападающий Джейми Варди, покинув клуб «Лестер», став свободным агентом, продолжит карьеру в Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний футболист подписал однолетний контракт с командой «Кремонезе», сообщает пресс-служба клуба. В контракте предусмотрена возможность продления ещё на один сезон.
Джейми Варди защищал честь команды «Лестер» на протяжении последних 13 лет. Вместе с ней он выиграл чемпионат Англии в сезоне 2015/2016.
В прошлом сезоне нападающий провёл 35 матчей в рамках Английской Премьер-лиги и сумел забить девять голов. В новом сезоне команда «Кремонезе» стартовала в Серии А с двух побед.
Джейми Варди стремится принести своей новой команде большую пользу благодаря своему опыту и мастерству.