Rossiya Futbol federatsiyasi vitse-prezidenti Denis Solovyov rossiyalik klublar va milliy jamoalarga qo‘yilgan sanksiyalar bekor qilinishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, vaziyat har qanday vaqtda yaxshilanishi yoki yomonlashishi mumkinligiga tayyor bo‘lish zarur. Solovyov xalqaro federatsiyalarning munosabati umuman olganda yaxshilanishiga ishonch bildirdi va buni geosiyosatdan ko‘ra umidvorlik belgisi deb atadi.
Oldinroq Rossiya Futbol federatsiyasi rahbari Aleksandr Dyukov FIFA va UEFA Rossiyaga nisbatan cheklovlarni 2025 yil oxirida bekor qilishi mumkinligini ma’lum qilgan edi. U bunday fikrga nafaqat ma’lumotlar, balki o‘z sezgilari ham undaganini ta’kidladi.
2022 yil fevral oyida rossiyalik klublar va milliy jamoalar xalqaro musobaqalardan chetlashtirilgan edi. Hozirgi sharoitda futbol sohasida yuz berayotgan o‘zgarishlarni diqqat bilan kuzatish muhimdir.

Санкции в российском футболе могут быть отменены
Вице-президент Федерации футбола России Денис Соловьёв высказался о возможной отмене санкций, наложенных на российские клубы и национальные сборные. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, необходимо быть готовыми к тому, что ситуация может как улучшиться, так и ухудшиться в любой момент. Соловьёв выразил уверенность в общем улучшении отношения международных федераций и назвал это скорее признаком надежды, чем геополитики.
Ранее глава Федерации футбола России Александр Дюков сообщил, что FIFA и UEFA могут снять ограничения с России к концу 2025 года. Он подчеркнул, что на такую мысль его натолкнули не только данные, но и собственные ощущения.
В феврале 2022 года российские клубы и национальные сборные были отстранены от международных соревнований. В текущих условиях важно внимательно следить за изменениями, происходящими в футбольной сфере.