Adamov: Zenit har o‘yinda g‘alaba qozonishi kerak
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi darvozaboni Denis Adamov Rossiya Premer-ligasining yettinchi turida bo‘lib o‘tgan "Pari NN" jamoasi bilan o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Zenit" jamoasi 2:0 hisobida aniq va ishonchli g‘alabaga erishdi. Adamovning aytishicha, birinchi bo‘limda hisobni 3:0 ga oshirish imkoniyati ham bor edi.
Hozirgi vaqtda har bir o‘yinda g‘alaba qozonish juda muhim, chunki jamoa musobaqada orqada qolayotgan pozitsiyada harakat qilmoqda. Rossiya Premer-ligasining yetti turidan so‘ng, Sankt-Peterburg jamoasi 12 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi.
Keyingi o‘yinda "Zenit" jamoasi Sergey Semak boshchiligida Kaliningradning "Baltika" jamoasiga qarshi safarda maydonga tushadi. Ushbu o‘yin mamlakat chempionatining muhim bosqichlaridan biri hisoblanadi va jamoa uchun yana bir g‘alaba imkoniyatidir.

Adamov: Зенит должен побеждать в каждой игре
Вратарь санкт-петербургского «Зенита» Денис Адамов прокомментировал матч с командой «Пари НН» в седьмом туре Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Зенит» одержала уверенную и чёткую победу со счётом 2:0. По словам Адамова, в первом тайме была возможность увеличить счёт до 3:0.
В настоящее время очень важно выигрывать в каждом матче, так как команда находится в отстающем положении в турнире. После семи туров Российской Премьер-лиги санкт-петербургская команда набрала 12 очков и занимает пятое место в турнирной таблице.
В следующем матче «Зенит» под руководством Сергея Семака сыграет в гостях с калининградской «Балтикой». Эта игра является одним из важных этапов национального чемпионата и представляет для команды ещё одну возможность одержать победу.