Barboza: Stankovich mavsum oxirigacha ishlaydi
Futbol agenti Paulo Barbosa poytaxtning "Spartak" klubi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Stankovichning ish boshlashida barqarorlik yo‘qligini ta’kidladi va mavsum oxirida uning faoliyati baholanishini aytdi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Stankovichga ishonch bildirilyapti, chunki u ilgari yuqori darajadagi futbolchi bo‘lgan.
Shu sababli unga mavsum oxirigacha ishlash imkoniyati beriladi. Serbiyalik mutaxassis bilan "Spartak" o‘rtasidagi mehnat shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha tuzilgan.
Rossiya chempionati boshlangandan so‘ng o‘tkazilgan yetti turdan keyin "Spartak" 11 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda. Navbatdagi o‘yinda "qizil-oq" jamoasi poytaxtning "Dinamo" klubi bilan kuch sinashadi.
Ushbu o‘yin Premyer-ligada bo‘lib o‘tadi va jamoaning mavsumdagi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Барбоза: Станкович будет работать до конца сезона
Футбольный агент Пауло Барбоза высказался о будущем главного тренера столичного клуба «Спартак» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил отсутствие стабильности в начале работы Станковича и заявил, что его деятельность будет оценена к концу сезона. По словам агента, Станковичу доверяют, так как он ранее был футболистом высокого уровня.
Поэтому ему предоставят возможность работать до конца сезона. Трудовой контракт с сербским специалистом и «Спартаком» заключён до середины 2027 года.
После семи туров, проведённых с начала чемпионата России, «Спартак» набрал 11 очков и занимает шестое место в турнирной таблице. В следующем матче команда «красно-белых» встретится со столичным клубом «Динамо».