U kaliningradlik “Baltika” jamoasi bilan birga Moskva “Lokomotiv” va CSKA jamoalarini alohida ta’kidladi. Parfenovning fikricha, “Baltika” jamoasining jadvoldagi o‘rni juda hayratlanarli, chunki ular har bir o‘yinni barqaror o‘tkazmoqda.
Shuningdek, “Lokomotiv” ham bu ro‘yxatda bo‘lishi kerak. U “Lokomotiv”da tajribali futbolchilar bilan yosh iste’dodlarning muvaffaqiyatli uyg‘unlashgani va klubning to‘g‘ri transfer siyosati olib borayotganini ta’kidladi.
CSKA jamoasiga kelsak, Parfenovning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy Fabio Chelestini jamoaga yangi ruh va motivatsiya olib kirgan. Hozirda CSKA yetti turdan so‘ng turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi, “Baltika” esa uchinchi, “Lokomotiv” esa to‘rtinchi pog‘onada joylashgan.
Ushbu uchala jamoa 15 ochko jamg‘argan bo‘lib, yetakchi “Krasnodar”dan atigi bitta ochko kam to‘plagan. Bu holat mavsumning qiziqarli va raqobatbardosh kechishini ko‘rsatmoqda.

Парфенов выделил три неожиданные команды в РПЛ
Бывший защитник московского «Спартака» Дмитрий Парфенов заявил, что в начальной стадии сезона Российской Премьер-Лиги 2025/2026 его удивили три команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он особо выделил калининградскую «Балтику», а также московские «Локомотив» и ЦСКА. По мнению Парфенова, место «Балтики» в таблице очень впечатляет, так как они стабильно проводят каждую игру.
Кроме того, «Локомотив» также должен быть в этом списке. Он отметил успешное сочетание опытных игроков с молодыми талантами в «Локомотиве» и правильную трансферную политику клуба.
Что касается ЦСКА, по словам Парфенова, тренер Фабио Челестини привнёс в команду новый дух и мотивацию. В настоящее время ЦСКА после семи туров занимает второе место в турнирной таблице, «Балтика» — третье, а «Локомотив» — четвёртое.
Все три команды набрали по 15 очков, что всего на одно очко меньше лидера «Краснодара». Эта ситуация показывает, что сезон будет интересным и конкурентным.