Parfenov: Spartak boshqaruvida savollar paydo bo‘ladi
Toshkentning "Spartak" jamoasining sobiq himoyachisi Dmitriy Parfenov "xalq jamoasi" bosh murabbiyi Deyan Stankovichning faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich atrofida noroziliklar bo‘lgani aniq. "Spartak" katta klub bo‘lib, ulkan maqsadlar bilan yashaydi.
Jamoa musobaqa boshida shunday natija ko‘rsatganda, har qanday murabbiyga savollar berilishi tabiiy. Bu katta klublar uchun odatiy bosimdir, dedi mutaxassis "Chempionat" nashriga bergan intervyusida.
Rossiya chempionatining so‘nggi o‘yini "Spartak" uchun muvaffaqiyatli bo‘ldi. Ular o‘z maydonida "Sochi" jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
Stankovich qo‘l ostidagi futbolchilar yetti turdan so‘ng 11 ochko to‘plab, turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi. "Qizil-oq" jamoaning yetakchi "Krasnodar"dan orqada qolishi besh ochkoga teng.

Парфенов: В управлении Спартаком возникают вопросы
Бывший защитник ташкентского "Спартака" Дмитрий Парфенов высказался о деятельности главного тренера "народной команды" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, вокруг Станковича явно есть недовольства. "Спартак" — большой клуб, который живёт с грандиозными целями.
Когда команда показывает такой результат в начале сезона, естественно, что к любому тренеру возникают вопросы. Это обычное давление для больших клубов, — сказал специалист в интервью изданию "Чемпионат".
Последний матч чемпионата России оказался успешным для "Спартака". Они на своём поле обыграли команду "Сочи" со счётом 2:1.
Футболисты под руководством Станковича после семи туров набрали 11 очков и занимают шестое место в турнирной таблице. Отставание "красно-белых" от лидера "Краснодара" составляет пять очков.