Kechinov Stankovichning kelajagi haqida fikr bildirdi
Moskva "Spartak" futbolchisi bo‘lgan Valeriy Kechinov Serbiya mutaxassisi Deyan Stankovichning "qizil-oq" jamoasining bosh murabbiyi sifatidagi kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U birinchi davraning yakunlanishini kutishni, jamoaning o‘yinini va turnir jadvalidagi o‘rnini kuzatishni taklif qildi. Eng muhimi, murabbiy bilan jamoada istiqbollar bor-yo‘qligini aniqlash kerak, dedi mutaxassis "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida.
Stankovich bilan tuzilgan mehnat shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi. Rossiya chempionatining yetti turidan so‘ng "Spartak" 11 ochko to‘plab, turnir jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda.
So‘nggi o‘yinda "xalq jamoasi" o‘z maydonida "Sochi" klubini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Jamoaning keyingi o‘yinlari natijalari va murabbiyning ish uslubi kelajakdagi qarorlar uchun muhim mezon bo‘ladi.

Кечинов Станкович высказался о будущем
Бывший футболист московского "Спартака" Валерий Кечинов высказался о будущем сербского специалиста Деяна Станковича в качестве главного тренера "красно-белых". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он предложил дождаться окончания первого круга, наблюдать за игрой команды и её положением в турнирной таблице. Самое главное — определить, есть ли перспективы с тренером в команде, — сказал специалист в интервью телеканалу "Матч ТВ".
Трудовой контракт со Станковичем действует до лета 2027 года. После семи туров чемпионата России "Спартак" набрал 11 очков и занимает шестое место в турнирной таблице.
В последнем матче "народная команда" на своём поле обыграла клуб "Сочи" со счётом 2:1. Результаты следующих игр команды и стиль работы тренера станут важными критериями для будущих решений.