Moskvadagi “Spartak” jamoasining sobiq himoyachisi Eduard Mor “Krasnodar” hujumchisi Jon Kordoba tomonidan CSKAga qarshi o‘yinda qizil kartochka olgan epizod haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 56-daqiqada kolumbiyalik futbolchi ehtiyotsiz ravishda to‘pni CSKA himoyachisi Roberto Moyzesga tepganini va oyoq tirnoqlari bilan raqibning qo‘lini urganini ta’kidladi. Morning fikricha, Kordoba ushbu o‘yinda maydondan haydalishga loyiq emas edi.
U aytdiki, Kordoba ba’zan chegarani oshiradi, ammo har doim o‘yinga to‘liq berilib o‘ynaydi. Mutaxassisga ko‘ra, Kordobaga biroz ehtiyotkorroq bo‘lish tavsiya qilinadi, lekin bu holatda qizil kartochka berilishi adolatli emas.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, “Krasnodar” jamoasi Kordobaning qizil kartochkasini bekor qilish uchun ariza bergan. Rossiya Premer-Ligasining yettinchi turida “Krasnodar” va CSKA o‘rtasidagi o‘yinda hisob 1:1 ga tenglashdi, va ayni shu o‘yinda kolumbiyalik futbolchi “bo‘qchilar” jamoasining yagona gol muallifi bo‘ldi.

Мор: Красная карточка Кордобы была несправедливой
Бывший защитник московского «Спартака» Эдуард Мор высказал своё мнение о эпизоде с красной карточкой, полученной нападающим «Краснодара» Хоном Кордобой в матче против ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что на 56-й минуте колумбийский футболист неосторожно пнул мяч в защитника ЦСКА Роберто Мойзеса и ногтями ударил соперника по руке. По мнению Мора, Кордоба не заслуживал удаления с поля в этом матче.
Он сказал, что Кордоба иногда переходит границы, но всегда играет с полной отдачей. По мнению специалиста, Кордобе стоит быть немного осторожнее, однако в данном случае красная карточка была несправедливой.
Ранее стало известно, что команда «Краснодар» подала заявку на отмену красной карточки Кордобы. В матче седьмого тура Российской Премьер-Лиги между «Краснодаром» и ЦСКА счёт сравнялся 1:1, и именно в этом матче колумбийский футболист стал автором единственного гола «быков».