Sobiq poytaxt Spartak jamoasi futbolchisi Denis Boyarintsev Sochi jamoasining bosh murabbiy almashtirilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik Robert Moreno o‘rniga Rossiyalik mutaxassis Igor Osinkin tayinlandi. Osinkin so‘nggi besh yil davomida Krylya Sovetov jamoasida faoliyat yuritgan.
Boyarintsevning so‘zlariga ko‘ra, Osinkin aynan jamoani inqirozdan chiqarishga qodir murabbiydir. U mavjud qiyinchiliklarni yengib o‘tishi mumkin.
Sochi jamoasini kam baholamaslik lozim, deydi u. Metaratings.ru sayti Boyarintsevning fikrlarini aynan shunday keltirmoqda.
Osinkin may oyidan beri ish topa olmay kelayotgan edi. Sochi jamoasi Rossiya Premyer Ligasi chempionatining o‘tgan yetti turida faqat bitta ochko to‘plagan.
Ushbu jamoa pley-off o‘yinlari orqali Premyer Ligaga chiqqan bo‘lib, hozirda 16 jamoa orasida oxirgi, ya’ni o‘n oltinchi o‘rinda bormoqda. Shunday vaziyatda Osinkin jamoani qayta tiklash uchun muhim shaxs hisoblanadi.

Бояринцев: Команду Сочи не стоит недооценивать
Бывший футболист столичного Спартака Денис Бояринцев высказался о смене главного тренера команды Сочи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вместо испанца Роберта Морено назначен российский специалист Игорь Осинкин. Осинкин последние пять лет работал в команде Крылья Советов.
По словам Бояринцева, Осинкин — именно тот тренер, который способен вывести команду из кризиса. Он может преодолеть существующие трудности.
Команду Сочи не стоит недооценивать, говорит он. Сайт Metaratings.ru приводит именно такие слова Бояринцева.
Осинкин с мая месяца не мог найти работу. Команда Сочи в семи последних турах чемпионата Российской Премьер-Лиги набрала всего одно очко.
Эта команда вышла в Премьер-Лигу через плей-офф и сейчас занимает последнее, шестнадцатое место среди 16 команд. В такой ситуации Осинкин является важной фигурой для восстановления команды.