Boyarintsev: Spartakda mahalliy futbolchilar o‘ynashi kerak
Rossiya milliy terma jamoasi va Moskva «Spartak» klubining sobiq yarim himoyachisi Denis Boyarintsev o‘zining sobiq jamoasida qanday futbolchilarni ko‘rishni istashi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoada ko‘p sonli legionerlar bo‘lishi yaxshi natijalarga olib kelmaydi. «Spartak»da maydonda jonini beradigan, jamoaga sodiq mahalliy tarbiyalangan o‘yinchilar o‘ynashi lozim.
Boyarintsev aytishicha, bosh murabbiy Stankovich chiroyli futbol ko‘rsatishga harakat qilmoqda, biroq futbolchilar o‘z imkoniyatlarini to‘liq ishga solishmayapti. Stankovich 2024 yildan boshlab «Spartak»ni boshqarib kelmoqda.
Uning rahbarligida jamoa birinchi mavsumda Rossiya Premer Ligasi musobaqasida to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Ular oldinda faqat CSKA, «Zenit» va «Krasnodar» jamoalari bor edi.
Hozirgi vaqtda «Spartak» liga jadvalida oltinchi pog‘onada turibdi va 11 ochkoga ega. Rossiya chempionatining rasmiy saytida e’lon qilingan ma’lumotlarga ko‘ra, jamoa ro‘yxatida mavsum uchun 10 nafar xorijlik futbolchi bor.
Bu esa boyarintsevning fikriga ko‘ra, jamoaning mahalliy o‘yinchilarga ko‘proq e’tibor qaratishi zarurligini ko‘rsatadi.

Бояринцев: В Спартаке должны играть местные футболисты
Бывший полузащитник сборной России и московского клуба «Спартак» Денис Бояринцев высказался о том, каких футболистов он хотел бы видеть в своей бывшей команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, большое количество легионеров в команде не приводит к хорошим результатам. В «Спартаке» должны играть воспитанные в клубе местные игроки, которые отдают себя на поле и преданы команде.
Бояринцев отметил, что главный тренер Станкович старается показывать красивый футбол, но игроки не используют свои возможности полностью. Станкович руководит «Спартаком» с 2024 года.
Под его руководством команда в первый сезон заняла четвёртое место в Российской Премьер-Лиге. Выше них были только ЦСКА, «Зенит» и «Краснодар».
В настоящее время «Спартак» занимает шестое место в турнирной таблице лиги и имеет 11 очков. Согласно информации, опубликованной на официальном сайте чемпионата России, в составе команды на сезон числится 10 иностранных футболистов.