Donnarumma Manchester Sitiga uzoq muddatga o‘tdi
Italiyalik darvozabon Janluiji Donnarumma “PSJ” klubidan “Manchester Siti”ga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda “shaharliklar” klubining matbuot xizmati xabar berdi. Mashhur darvozabon inglizning nufuzli klubi bilan 2030 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma imzoladi.
Avvalroq matbuotda uning transfer summasi 39 million yevro ekani aytilgandi. Donnarumma 2021 yildan buyon Parijning yirik klubi safida o‘ynab kelayotgandi.
Janluiji “Milan” akademiyasida tarbiyalangan. O‘tgan mavsumda Fransiya chempionatida 26 yoshli italiyalik darvozabon 24 ta o‘yinda maydonga tushib, 27 ta gol o‘tkazib yubordi.
U jamoasi bilan birga Ligue 1 chempioni va UEFA Chempionlar ligasi g‘olibi bo‘ldi. Donnarummaning yangi klubi bilan kelishuvining uzoq muddatli ekanligi uning jamoaga bo‘lgan ishonchini ko‘rsatadi.

Доннарумма перешёл в Манчестер Сити на долгий срок
Итальянский вратарь Джанлуиджи Доннарумма перешёл из клуба «ПСЖ» в «Манчестер Сити». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил пресс-служба клуба «горожан». Известный вратарь подписал долгосрочный контракт с престижным английским клубом, рассчитанный до середины 2030 года.
Ранее в прессе сообщалось, что сумма трансфера составила 39 миллионов евро. Доннарумма выступал за крупный парижский клуб с 2021 года.
Джанлуиджи воспитан в академии «Милана». В прошлом сезоне в чемпионате Франции 26-летний итальянский вратарь провёл 24 матча, пропустив 27 голов.
Он стал чемпионом Лиги 1 и победителем Лиги чемпионов УЕФА вместе со своей командой. Долгосрочный контракт Доннаруммы с новым клубом показывает его доверие к команде.