Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi himoyachisi Duglas Santos Braziliya terma jamoasiga chaqirilganidan mamnun. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbol agenti Tiyago Freytas ma’lum qildi. U o‘yinchining manfaatlarini himoya qiladi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, Duglas eng nufuzli milliy jamoaga chaqirilgani uchun juda xursand. Braziliyalik sportchidan terma jamoaga chaqirilish qanchalik sharafli ekanini so‘rashning o‘zi keraksiz.
Eslatib o‘tamiz, joriy oyda Braziliya futbolchilari 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichida ikki o‘yin o‘tkazadi. Carlo Anchelotti boshchiligidagi jamoa Chili va Boliviya milliy terma jamoalari bilan maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yinlar terma jamoaning Jahon chempionatiga yo‘l olishi uchun muhim hisoblanadi. Braziliya terma jamoasi har doim yuqori natijalar ko‘rsatib kelgan va muxlislar tomonidan katta e’tibor bilan kuzatiladi.

Дуглас Сантос вызван в сборную Бразилии
Защитник санкт-петербургского «Зенита» Дуглас Сантос рад вызову в сборную Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил футбольный агент Тьяго Фрейтас, который представляет интересы игрока.
По словам агента, Дуглас очень рад вызову в самую престижную национальную команду. Нет нужды спрашивать бразильского спортсмена, насколько почётно быть вызванным в сборную.
Напомним, что в этом месяце бразильские футболисты проведут два матча в отборочном цикле чемпионата мира 2026 года. Команда под руководством Карло Анчелотти выйдет на поле против сборных Чили и Боливии.
Эти игры имеют большое значение для выхода сборной на чемпионат мира. Сборная Бразилии всегда показывала высокие результаты и пользуется большим вниманием болельщиков.