Sobiq «Milan» jamoasi bosh murabbiyi Fabio Kapello Italiya chempionatining ikki turidan so‘ng «Milan» o‘yinini tanqidiy baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning hozirgi bosh murabbiyi Maks Allegrining jamoasi hali ham mudofaa qilishni yoqtirmasligini ta’kidladi. Bu muammo oldingi mavsumlarda ham jamoani qiynagan asosiy kamchiliklardan biri bo‘lgan.
Kapelloning fikricha, jamoa o‘yinda tezkor va qat’iy o‘zgarishlarni amalga oshirmayapti. Har safar to‘pni yo‘qotganda, «Milan» o‘zini Konte boshchiligidagi «Napoli» kabi tutmaydi.
Ular orqaga yugurishni yoqtirmaydi, faqat hujum qilishga intiladi. O‘yin markazida esa o‘zaro muvofiqlik, koordinatsiya va muvozanat yetishmaydi.
Italiya chempionatining ikki turidan keyin «Milan» jamoasi olti ochkodan uch ochko jamg‘argan. Bu natija jamoaning hozirgi holatini ko‘rsatadi va hali takomillashtirish zarurligini bildiradi.

Капелло: Милан хорошо играет в атаке, защита сложная
Бывший главный тренер «Милана» Фабио Капелло после двух туров чемпионата Италии дал критическую оценку игре «Милана». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что команда нынешнего главного тренера Макса Аллегри по-прежнему не любит защищаться. Эта проблема была одной из основных слабостей команды и в предыдущих сезонах.
По мнению Капелло, команда не проводит быстрых и решительных изменений в игре. Каждый раз, теряя мяч, «Милан» не ведет себя так, как «Наполи» под руководством Конте.
Они не любят бежать назад, а стремятся только к атаке. В центре поля же не хватает взаимосогласованности, координации и баланса.
После двух туров чемпионата Италии «Милан» набрал три очка из шести возможных. Этот результат отражает текущее состояние команды и указывает на необходимость дальнейшего совершенствования.