Real jamoasining himoyachisi Dani Karvahal Ispaniya terma jamoasidagi hamkorini o‘z jamoasiga taklif qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gap Manchester Siti klubida o‘ynaydigan yarim himoyachi Rodrida bormoqda. Karvahalning so‘zlariga ko‘ra, u allaqachon Rodriga bu haqda xabar bergan.
U umid qiladiki, Rodri kelajakda jamoaga qo‘shilib, o‘z mahoratini namoyish eta oladi, chunki u juda yaxshi futbolchi hisoblanadi. Hozircha esa Rodri uzoq muddatli jarohatdan so‘ng tiklanib, o‘z klubida ishonchni oqlashga harakat qilmoqda.
2024 yilda Rodri Oltin to‘p sovrinini qo‘lga kiritgan. O‘tgan yil oktabr oyida sovrin topshirish marosimiga esa u qo‘llab-quvvatlovchi tayoqchalar bilan kelgan edi.
Transfermarkt sayti Rodrining bozor qiymatini 110 million yevroga baholamoqda. Bu ko‘rsatkich uning jahon futbolidagi mavqeini aniq ifodalaydi.
Karvahal va Rodri o‘rtasidagi hamkorlik kelajakda Real jamoasining kuchayishiga xizmat qilishi kutilmoqda.

Карвахаль пригласил футболиста Манчестер Сити в Реал
Защитник команды Реал Дани Карвахаль пригласил своего партнёра по сборной Испании в свою команду. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Речь идёт о полузащитнике Родри, который играет в клубе Манчестер Сити. По словам Карвахаля, он уже сообщил Родри об этом.
Он надеется, что Родри в будущем присоединится к команде и сможет проявить своё мастерство, так как он считается очень хорошим футболистом. Пока же Родри восстанавливается после длительной травмы и старается оправдать доверие в своём клубе.
В 2024 году Родри получил награду Золотой мяч. В октябре прошлого года на церемонию вручения он пришёл с опорными костылями.
Сайт Transfermarkt оценивает рыночную стоимость Родри в 110 миллионов евро. Этот показатель точно отражает его статус в мировом футболе.
Ожидается, что сотрудничество между Карвахалем и Родри в будущем поспособствует укреплению команды Реал.