Kassano: Kivu murabbiylikda eng yaxshisi
Avvalgi Italiya “Inter” futbolchisi Antonio Kassano ushbu klub murabbiyi Kristian Kivuga nisbatan chuqur hurmat tuyg‘usini bildirganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ruminiyalik mutaxassis mavsum oldidan “Inter” jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlandi va u oldingi murabbiy Simone Indzagi o‘rnini egalladi. Kassano Indzagi haqida ko‘plab savollarga ega edi.
Kassano Kivu haqida shunday dedi: “Men Kivuga juda katta hurmat bilan qarayman va undan katta umidlarim bor. Uning tajribasi kam bo‘lishiga qaramay, ajoyib natijalar kutmoqda deb ishonaman.
Har safar uni ko‘rsam, qo‘lini siqib ko‘rmoqchiman, chunki u eng yaxshisi.” Ushbu so‘zlar fcinter1908.it sayti tomonidan keltirilgan. Yangi chempionatning dastlabki ikki o‘yinida “Inter” jamoasi sakkizdan olti ochko jamg‘ardi.
Jamoa keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatga erishishga intilmoqda. Kristian Kivu rahbarligida “Inter”ning kelajagi yorqin ko‘rinmoqda.

Кассано: Киву лучший в тренерской работе
Бывший футболист итальянского «Интера» Антонио Кассано выразил глубокое уважение к тренеру этого клуба Кристиану Киву. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Румынский специалист был назначен главным тренером «Интера» перед началом сезона и занял место предыдущего тренера Симоне Индзаги. У Кассано было много вопросов к Индзаги.
Кассано о Киву сказал следующее: «Я отношусь к Киву с большим уважением и возлагаю на него большие надежды. Несмотря на небольшой опыт, я верю, что он добьётся отличных результатов.
Каждый раз, когда вижу его, хочу пожать ему руку, потому что он лучший.» Эти слова приводит сайт fcinter1908.it. В первых двух матчах нового чемпионата «Интер» набрал шесть очков из восьми возможных.
Команда стремится к успеху и в следующих играх. Под руководством Кристиана Киву будущее «Интера» выглядит многообещающим.